sopharma shop

VITASLIM

ИНОВАТИВНИ ДОДАТОЦИ НА ДИЕТА

VITASLIM Visilife

VITASLIM Visilife

МОЌНИОТ ОМЕГА-3 ПРОИЗВОД
ВИСОКИ РЕЗУЛТАТИ СО НИСКИ ДОЗИ

 • Класифицирана како суперхрана
 • Без мирис и вкус
VITASLIM Visilife

VITASLIM Visilife

VITASLIM Visilife е моќен омега-3 производ, чиј ефект е многукратно посилен од дејството на рибиното масло. Поради оптималната содржина на EPA и DHA плус високата количина на фосфолипиди, VITASLIM Visilife е најдобриот асистент во случај на:

 • Зголемено ниво на холестерол и триглицериди во крвта,
 • Нарушувања на срцето и крвните садови,
 • Висок крвен притисок - болки во зглобовите и артритис,
 • Проблеми со меморијата и концентрацијата,
 • Намален имунитет.

МОРСКА СУПЕР ФОРМУЛА ЗА ЗДРАВО СРЦЕ И НОРМАЛЕН ХОЛЕСТЕРОЛ

ВИСОКИ РЕЗУЛТАТИ СО НИСКИ ДОЗИ

 • Биоактивна формула
  истата формула како во човечкото тело
 • Висока ефикасност
  инстант ресорпција и дејство
 • Повеќенасочно дејство
  со клинички докажани резултати

КОГА МИ ТРЕБА ВИЗИЛИВОСТ?

Кога ќе го забележите тоа

 • Вашиот крвен притисок повеќе не е 120/80
 • Вашиот холестерол е над нормалното ниво
 • Вашето срце „прескокнува“
 • Крвните садови ви се „затнати“
 • Вашата меморија и видот повеќе не се совршени

Со компензирање на недостатокот на есенцијални омега-3 масни киселини потребни за човечкото тело, докажано е дека Visilife ја враќа добрата здравствена состојба без разлика на полот и возраста, а телото почнува да функционира како добро подмачкан механизам.

КАКО ЌЕ МИ ПОМОГНЕ VISILIFE?

Со својата природна формула која содржи омега-3 полинезаситени масни киселини добиени од длабочински антарктички ракчиња, кои се во иста форма како и во човечкото тело, плус високо ефикасниот антиоксиданс астаксантин, Visilife има клинички докажана ефикасност во однос на:

КАРДИОВАСКУЛАРЕН СИСТЕМ

Помага во нормализирање на холестеролот – го намалува нивото на вкупниот и LDL („лошиот“) холестерол и го зголемува нивото на HDL („добриот“) холестерол. Ефикасно функционира и како самостојна апликација и во комбинација со статини.

НЕРВЕН СИСТЕМ

Има докажана ефикасност во подобрување на емоционалната стабилност и зголемување на физичката и менталната кондиција - ја подобрува меморијата и помага да се зголеми концентрацијата.

ГИ ХРАНИ МУСКУЛИТЕ

Visilife поддржува нормална мускулна функција, моторни способности и издржливост за време на вежбање (вклучувајќи спорт). Холинот е структурна компонента на мускулите.

ВИЗИЈА

Неодамнешните офталмолошки студии покажаа дека омега-3 масните киселини, кои ги има во изобилство во Visilife, придонесуваат за одржување на нормалниот вид. Производот е особено вреден во случај на синдром на суво око, како и за луѓе кои користат леќи.

ИМУНИТЕТ И СТАРЕЕЊЕ НА КЛЕТКИТЕ

Со своето моќно антиоксидативно дејство, Visilife успешно ја подобрува активноста на имунолошкиот систем и згора на тоа позитивно влијае на стареењето на клетките.

СУПЕРХРАНАТА ОД МОРЕ – исцелителната моќ на природата

Класифицирано како суперхрана, длабоководното крилско масло од Антарктик од ракчиња во Visilife е моќен природен антиоксиданс. Со ефикасно чистење на човечкото тело од слободните радикали и доставување концентрирани количини на есенцијални омега-3 масни киселини, Visilife ја користи исцелителната моќ на природата во корист на човекот.

 • 48 ПАТИ ПОМОЌЕН ОД РИБИНОТО МАСЛО
 • 34 ПАТИ ПОМОЌЕН ОД КОЕНЗИМОТ Q10
 • 4 ПАТИ ПОМОЌЕН ОД БРОСИНИТЕ

Извор: Brunswick Laboratories, 6 Thacher Lane, Wareham, MA 02571. Boxin Ou, главен научник за истражување.

ШТО ДРУГО ТРЕБА ДА ЗНАМ ЗА VISILIFE?

КАКО СЕ ЗЕМА?

Дозирањето зависи од третираниот проблем, видете го упатството

ЗА КОЈА ВОЗРАСТ Е ПОГОДЕН?

Возрасни и деца над 3 години

КОЛКУ ТРЕБА ДА СЕ ЗЕМА?

Помеѓу 3 и 6 месеци, во зависност од проблемот

ДАЛИ ЗА ТОА ПОТРЕБЕН РЕЦЕПТ?

Не, тој е достапен без рецепт.

ЛИСТ

Visilife ЗА ЗДРАВА РАМНОТЕЖА И ОПТИМИЗИРАН ХОЛЕСТЕРОЛ

 • додаток во исхраната
 • 30 капсули од 500 mg

ИНДИКАЦИИ

Visilife (100% Superba™ Krill Oil) е природен производ кој содржи природни омега-3 полинезаситени масни киселини во комбинација со високо-антиоксиданс астаксантин. Омега-3 масните киселини - EPA (еикозапентаноична) и DHA (докосахексаеноична) се структурно поврзани со фосфатидилхолин, што во голема мера ја подобрува нивната био-апсорпција.

Клинички е докажано дека е ефикасно во однос на следново:

Кардиоваскуларен систем

Ја подобрува активноста на кардиоваскуларниот систем, помага во регулирање на клеточните функции и активноста на срцето. Производот помага да се регулираат нормалното ниво на холестерол – го намалува нивото на ЛДЛ холестеролот (т.н. „лош“ холестерол) и го зголемува нивото на ХДЛ холестеролот („добар“ холестерол), како одделно така и во комбинација со статини.

Нервен систем

Производот се покажа ефикасен за подобрување на емоционалната стабилност и способноста да се издржи зголемен физички и ментален стрес – бидејќи ги зајакнува функциите на меморијата и помага да се подобри концентрацијата.

Визија

Неодамнешните студии од областа на офталмологијата покажуваат дека омега-3 масните киселини, кои ги има во изобилство во Visilife, помагаат во одржувањето на нормалниот вид. Производот е особено корисен во случај на синдром на суво око, како и кај лица кои користат леќи.

Хронични проблеми

Покажува многу добар ефект врз активноста на мускулно-скелетниот систем и ја подобрува функцијата на зглобовите. Ги поддржува природните антиинфламаторни функции на телото.

Имунитет и стареење на клетката

Visilife го зајакнува имунолошкиот систем. Криловото масло е моќен антиоксиданс бидејќи содржи природен астаксантин – високо ефикасен антиоксиданс. Ова го објаснува неговиот позитивен ефект против клеточното стареење.

АКЦИЈА

Visilife содржи 100% Superba™ Krill Oil, кое е извлечено од ракчиња на Антарктикот во длабока вода. Криловото масло е богат извор на омега-3 есенцијални масни киселини, особено на EPA (еикозапентаеноична) киселина и DHA (докосахексаеноична) киселина, кои се поврзани со фосфолипидите во форма на фосфатидилхолин. Поврзаните фосфолипиди со омега-3 масните киселини промовираат поефикасна апсорпција на самото масло и генерално подобра апсорпција од телото. DHA обезбедува непречено функционирање на мрежницата и окото. Тој е важна компонента на клеточните мембрани на мозочните структури, а приемот на DHA дополнително ја помага невро-психичката активност и рамнотежа и ги поддржува функциите на меморијата. ЕПА пак има директна улога во одржувањето на нивоата на серумските триглицериди и холестерол во физиолошките граници и е важна за регулирање на нормалната срцева активност и антиинфламаторните функции на клетките.

EPA и DHA ја подобруваат активноста на кардиоваскуларниот систем на неколку начини: со одржување на флуидноста на крвта и антитромботични активности, го поддржуваат нормалниот пулс, ги подобруваат функциите на ендотелијалниот систем, помагаат во одржување на здрави нивоа на серумските липиди. Во случај на подолго земање (3 месеци) производот помага за подобрување на активноста на крвните садови.

Visilife е моќен антиоксиданс. Тој е богат извор на астаксантин, природен антиоксиданс со докажана ефикасност. Астаксантинот ги доловува и ги елиминира слободните радикали кои се појавуваат во телото под стрес, и во случаи на лоша исхрана и прекумерно вежбање. Така, штити од оштетување на ДНК во клетките и го одложува процесот на стареење. Астаксантинот ги поддржува функциите за зајакнување на имунитетот, што е особено важно при епидемии, дава сила и енергија и овозможува продолжено изложување на сонце без вистински ефекти на согорување.

Длабоководните антарктички крил ракчиња се еден од најбогатите извори на природен астаксантин. Криловото масло е докажано дека е над 34 пати помоќен антиоксиданс од коензимот Q10 и над 48 пати помоќен од рибиното масло.

LICAPS™ ТЕХНОЛОГИЈА НА ЕНКАПСУЛАЦИЈА

Visilife се произведува во Франција според патентираната технологија на LICAPS™ за течни екстракти исполнети во тврди желатински капсули. Овој процес ја елиминира термичката обработка на активната супстанција и на тој начин овозможува максимално зачувување на нејзините корисни својства и гарантира нејзина брза и целосна апсорпција од страна на организмот. Независните студии покажаа дека криловото масло, затворено во капсули, е 100 пати помалку подложно на оксидација отколку во меките желатински капсули.

Желатинските капсули LICAPS™ се:

 • без растворувач;
 • без конзерванси;
 • без глутен;
 • без шеќер;
 • Без ГМО.

Krill Oil во капсулите LICAPS™ е:

 • целиот морски производ во капсули OceanCaps™;
 • исполнет под азотна атмосфера;
 • без капиларна миграција;
 • без мирис.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

2 капсули 2 пати на ден во првите 2-4 недели, проследено со одржување на доза од 1-2 капсули дневно најмалку 3 месеци. За деца над 4 години, 1 капсула дневно. Се препорачува внесување за време или набргу после оброкот.

 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Не користете го производот како замена за урамнотежена исхрана.

СОДРЖИНА

Содржина на препорачаната дневна доза од 1/4 капсули: масло од ракчиња на Антарктикот (Superba™ Krill Oil, Euphausia superba, (со EPA = 73 mg/caps.; DHA = 31 mg/caps.) – 500/2000 mg. Дополнително состојки: капсула: желатин од риба, боја: титаниум диоксид.

Производот не содржи тешки метали, диоксини, пестициди, транс-масти и конзерванси.

КОНТРАИНДИКАЦИИ

Не се познати контраиндикации. Не се препорачува за лица со нарушувања на крварењето.

УСЛОВИ НА ЧУВАЊЕ

 • Да се чува на собна температура (15° – 25°С), да не се изложува на директна светлина.
 • Да се чува подалеку од дофат на деца.
mk_MKМакедонски јазик